logo

Biuro Podróży Sobtur
25 LAT  DZIAŁALNOŚCI

ul. Sybiraków 7
71-032 SZCZECIN
tel. +48  91 483 47 96
sobtur@sobtur.com.pl


Powrót <

> Strona Główna

 Wersja do druku

Program Imprezy


 

Rejs "Skandynawia i Fiordy""

1 DZIEŃ - 10.06.2016 - piątek
09.00

Zbiórka uczestników imprezy w Szczecinie (ul. Wojska Polskiego, przy dawnym kinie Kosmos).
Przejazd do Warnemünde (NIEMCY) (ok. 300 km, 5 godz.)

14.30

Zamustrowanie na statek m/s „Costa Favolosa”.
Czas wolny. Posiłek w restauracji bufetowej. Zapoznanie się z infrastrukturą statku. Korzystanie z zaplecza gastronomiczno-rekreacyjnego.

19.00

Wyjście w morze. Morze Bałtyckie.Wypłynięcie promu do Ystad. Morze Bałtyckie.

 

2 DZIEŃ - 11.06.2016 - sobota

08.30
Kopenhaska Syrenka Kopenhaga-pałac Amalienborg  Kopengaha Kopenhaga- Nyhavn

Kopenhaga – DANIA
KOPENAGA – miasto pełniące od roku 1443 funkcję stolicy państwa i siedziby dworu królewskiego Danii. Położone malowniczo nad cieśniną Sund, na wyspach Zelandia i Amager. Mimo swej wielkości (1,2 mln mieszkańców) zachowała kameralny charakter. To miasto miedzianych dachów i strzelistych wież, w którego sercu znajduje się magiczny park rozrywki – Tivoli Garden.
Wycieczka fakultatywna 2706  (4,5 godz. – 59,95 EUR). 
Kopenhaga to miasto o „wielu twarzach”, jest zanurzone w tradycji, a także oplecione baśniową magią. Podczas wycieczki zobaczymy wspaniały Ratusz z XIX -XX w., budynek dawnej Giełdy, pałac rokokowy Amalienborg z XVIII w.,rezydencję królowej z wartownikami w tradycyjnych strojach i czapach z niedźwiedziej skóry. W Pałacu Cristianborg, w którym obecnie znajdują się biura rządu oraz Parlament obejrzymy sale przyjęć (o ile nie będą wykorzystywane przez rząd lub królową). Na koniec zatrzymamy się przy słynnej kopenhaskiej Syrence – naturalnych rozmiarów pomniku z brązu, przedstawiający znaną bohaterkę baśni H.Ch. Andersena, która od 1913 roku wita gości przypływających ze świata do portu w Kopenhadze.

17.30

Wyjście w morze.  Cieśnina Sund.

 

3 DZIEŃ - 12.06.2016- niedziela
  

W morzu. Morze Północne. Morze Norweskie.
Korzystanie z uroków życia na statku (kąpieli w basenach, jacuzzi, udział  w programach sportowych i animacyjnych, wieczorne programy rozrywkowe  itp.)

 

4 DZIEŃ - 13.06.2016 - poniedziałek


08.00

Sunnylvsfjord Geiranger Fiord

Storfjord. Sunnylvsfjord.
Hellesylt - Geiranger – NORWEGIA.
HELLESYLT – mała wioska wraz z jej wspaniałym wodospadem, położona jest na końcu zapierającego dech w piersiach Synnylvsfjord. Postój techniczny (1godz.) dla turystów udających się na wycieczkę fakultatywną. Statek płynie dalej do fiordu Geirangerfjord i będzie oczekiwał na turystów w Geiranger.
Wycieczka fakultatywna z lunchem 2391 (7,5 godz. – 129 EUR).
Przepłyniemy łodziami na ląd i obejrzymy wodospad  w wiosce Hellesylt, która w czasach wikingów była ważnym, dobrze chronionym portem. Po 45 min. jazdy dotrzemy do najgłębszego w Europie jeziora Hornindalsvanet (514 m). Następnie dojedziemy do turystycznej wioski Stryn położonej nad Nordfjordem. Czas wolny. Stąd udamy się do Hjelle. Jadąc wzdłuż bogatej w łososie rzeki Stryn miniemy pobliskie jeziora, most Jolbruai i krętymi serpentynami wjedziemy na szczyt góry Dalsnibba (1500m n.p.m.) skąd rozpościera się wspaniały widok na lodowiec, na Geirangerfjord i na nasz statek (jakość widoków zależy od warunków pogodowych). Po krótkim przystanku w Djupvasshytta i Flydalsjuvet zjedziemy do Geiranger, gdzie będzie czekał  na nas statek.

11.00

GEIRANGER - małe miasteczko położone na początku fiordu jest chyba najbardziej malowniczym z zaludnionych miejsc w Norwegii. Domki skupione przy brzegu, z tyłu liczne wzgórza, wysokie, majestatyczne góry z kaskadami wodospadów.

18.00
Jeden z wodospadów

Wyjście w morze. Geirangerfjord.
To jeden z najpiękniejszych fiordów głęboko wciętych w głąb lądu zasilany górskimi rzekami. W czasie przejścia statku przez fiord zobaczymy, na odcinku 300 m. , wspaniałe wodospady o nazwie „Siedem Sióstr”.

 

5 DZIEŃ - 14.06.2016 - wtorek

 

08.00

bergen-nabrzeże Bryggen 

Bergen - NORWEGIA
BERGEN – jest jednym z najcenniejszych skarbów Norwegii. Założone w roku 1070 przez króla Olafa Kyrre, było największym i najważniejszym miastem średniowiecznej Norwegii. Do roku 1240 był stolicą państwa, a następnie portem Hanzy, utrzymującym ożywione kontakty handlowe z innymi miastami zachodnioeuropejskimi i bałtyckimi. Bergen usytuowane jest w sercu srogiej krainy fiordów i otoczone jest przez siedem gór.
Wycieczka fakultatywna 2318 (3 godz. -  59,95 EUR). 
Opuszczając port miniemy twierdzę Bergenhus,
wieżę Rosenkrantz oraz starą część miasta, ze słynną średniowieczną uliczką Bryggen. Mijając dzielnice miasta ze starymi domami otoczonymi dobrze utrzymanymi ogrodami zatrzymamy się na chwilę by podziwiać widok górskich serpentyn. Przejedziemy do Troldhaugen, położonym nad jez. Nordaas. W wybudowanej w roku 1985 sali koncertowej „Troldsal”, której dach pokryty jest darnią  wysłuchamy koncertu największego norweskiego
kompozytora Edwarda Griega oraz obejrzymy jego dom-muzeum.

18.00

Wyjście w morze. Morze Norweskie.

 

6 DZIEŃ - 15.06.2016 - środa

13.00

Kristiansand Kristiansand- most
skansen Vest Agder wewnątrz kościoła w Sogne

Kristiansand – NORWEGIA
KRISTIANSAND – piąte, co do wielkości, miasto Norwegii, założone w 1641 roku przez Christiana IV. To wiodący w Norwegii ośrodek wypoczynku i rekreacji o największej w kraju liczbie dni słonecznych. W północno-wschodniej części śródmieścia można ujrzeć wiele tradycyjnych, białych, wykonanych z drzewa domów.
Wycieczka fakultatywna 2346 (3 godz. -  64,95  EUR).
Jadąc przez różne kwartały miasta podziwiać będziemy jego architekturę z typową drewnianą zabudową, z której część to projekty nowoczesne. Zobaczymy Twierdzę Christianholm otoczoną wspaniałym parkiem, mały port oraz kościół Oddernes, jeden z najstarszych (1040 r), Jego patron, święty Olaf, wprowadził  chrześcijaństwo do Norwegii. Przejedziemy do skansenu Vest Agder, w którym zapoznamy się historią codziennego życia mieszkańców tego rejonu. Podczas dalszej jazdy będziemy oglądać małe wysepki otaczające wybrzeże, przespacerujemy się po wiosce Hollen oraz odwiedzimy stary kościół w miejscowości Sogne, w którym znajdują się liczne freski z okresu renesansu i baroku. W drodze powrotnej do Krisiansand podziwiać będziemy piękne krajobrazy, które jak Mekka przyciągają norweskie rodziny na wakacyjny urlop.

19.00

Wyjście w morze. Cieśnina Skagerrak.

 

7 DZIEŃ - 16.06.2016 - czwartek
  09.00

  
  

Aarhus – DANIA
AARHUS – drugie, co do wielkości, miasto Danii, najważniejszy ośrodek gospodarczy, kulturalny i ważny ośrodek akademicki. Założone przez Wikingów w VIII w., na wschodnim wybrzeżu Jutlandii, jest jednym z najstarszych miast w Danii. 
Wycieczka fakultatywna 016L (3 godz. -  69,95 EUR). 
Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu przez Aarhus gdzie zobaczymy Ratusz znajdujący się po południowej stronie ruchliwego Rådhus Plads, Uniwersytet, Ogród Botaniczny, Dom Muzyki i Muzeum Sztuki ARoS, jedno z największych w Europie. Wejdziemy na teren ogrodów Pałacu Marselisborg , letniej rezydencji królewskiej. Przejedziemy do katedry w Aarhus, która jest najdłuższym (93 m) i najwyższym (wieża dzwonnicy -96 m) kościołem w Danii oraz jednym z najstarszych budynków z czerwonej cegły w Jutlandii. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1190. We wnętrzu świątyni znajduje się ponad 200 fresków z XIV i XV wieku, a także 16-to wieczny ołtarz dłuta mistrza Bernta Notke z Lubeki. Po wizycie w katedrze czas wolny w centrum miasta. Przed powrotem na molo zatrzymamy się w jednej z największych atrakcji turystycznych Danii - skansenie miejskim Den Gamle By, gdzie z oryginalnych zabytkowych struktur z całej Danii odtworzono zabudowania, warsztaty rzemieślnicze, rezydencje, teatr, pocztę, szkołę i uliczki z okresu XVI-XIX wieku. Pracownicy Muzeum ubrani w stroje z epoki odgrywają swe role i przenoszą nas w świat z czasów Andersena. Można usłyszeć tętent powozów, poczuć zapach potraw według starych receptur, wszystkiego dotknąć i we wszystkim uczestniczyć. 

18.00

Wyjście w morze. Cieśnina Wielki Bełt. Morze Bałtyckie.

 

8 DZIEŃ - 17.06.2016 - piątek

  08.00
 

Warnemünde – NIEMCY
WARNEMUNDE – dzielnica portowa miasta Rostok, położonego nad Bałtykiem, na Pojezierzu Meklemburskim.
  09.00

Zmustrowanie ze statku .
Przejazd autokarowy do Szczecina z krótkim objazdem po Rostoku.

 15.00-16.00

Przyjazd do Szczecina.
Zakończenie imprezy.

 

 

ZAPRASZAMY

UWAGA - Program wycieczek fakultatywnych oraz ich ceny mogą ulec zmianie (zgodnie z aktualizacją Costa Cruises, ostatnia z dn. 29.01.2016).

Powrót <

> Strona Główna

 Wersja do druku