logo

Biuro Podróży Sobtur
25 LAT   DZIAŁALNOŚCI

ul. Sybiraków 7
71-032 SZCZECIN
tel. +48  91 483 47 96
sobtur@sobtur.com.pl


Powrót <

> Strona Główna

 Wersja do druku

Program Imprezy


 

Rejs "Indie-Malediwy-Sri Lanka"

1 DZIEŃ - 03.03.2017  - piątek

11.30

Zbiórka uczestników imprezy na lotnisku im. Chopina w Warszawie przy Informacji w hali odlotów, sektor E. 
Spotkanie z pilotem.
Odprawa celna i paszportowa.

13.25
22.05

Odlot do Dubaju. Posiłek na pokładzie samolotu (czas lotu 5h 40’).
Przylot do Dubaju.

 

 

2 DZIEŃ - 04.03.2017  - sobota

03.55

08.25

Odlot do Bombaju.
Posiłek na pokładzie samolotu (czas lotu 3h).
Przylot do Bombaju (Mumbaju) – INDIE


Bombaj - Dhobi Ghats Bombaj 
Bombaj - "Wiszące Ogrody" Bombaj -  "roślinne rzeźby" w "Wiszące Ogrodach"
Bombaj - dworzec Victoria Terminus Bombaj - Brama Indii i hotel Taj Mahal

MUMBAI (do 1995 r pod angielską nazwą Bombaj) – stolica stanu Maharashtra, położona na zachodnim wybrzeżu Indii. To największy
port zachodni Indii i jedna z największych metropolii świata. Położone obecnie na sztucznie utworzonym „jednym” obszarze miasto do pocz. XIX w zajmowało archipelag 7 przybrzeżnych wysp. Stąd też nazwanie tego miejsca przez Ptomeleusza – Heptanesja ( po grecku „grono siedmiu wysp”). Historycznie, Bombaj od III w p.n.e. należał  do Imperium Maurjów rządzonego przez Buddystów. Od pocz. XIV w. był  pod panowaniem Sułtanatu Dehli i Gujarat. W 1534 r. miasto, na mocy traktatu przejęli Portugalczycy, którzy w 1661 podarowali je koronie brytyjskiej. Miała tu siedzibę Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska. W okresie wojny secesyjnej miasto stało się głównym centrum handlu bawełną na świecie, co przyczyniło się do boomu gospodarczego rejonu. Bombaj stał się centrum indyjskiej walki o niepodległość. W 1942 r Mahatma Gandhi wezwał naród do manifestacji antybrytyjskich. W tym samym roku rząd wystąpił przeciwko Brytyjczykom z hasłem „Opuście Indie”. Bombaj to wyjątkowe, ekscytujące miasto, pełne życia i energii zarówno w dzień jak i w nocy. To finansowa i kulturalna stolica kraju. Tutejszy Bollywood produkuje najwięcej filmów na świecie.
Transfer i wycieczka po mieście (5 h - w cenie) podczas której zatrzymamy się na zdjęcia przy Dhobi Ghats, miejscu, gdzie każdego ranka zwożone jest pranie z całego Bombaju, aby już na drugi dzień powróciło czyste do swych właścicieli. Nigdzie indziej nie zobaczymy takiego widoku. Kolejne miejsce to Mani Bhavan, które w latach 1917- 1934 zamieszkiwał Mahatma Ghandi. Obecnie znajduje się tu muzeum poświęcone Ghandiemu i zawierające bibliotekę ze zbiorami 20 tys volumenów. Z Wiszących Ogrodów i Parku Kamla Neru położonych na Wzgórzu Malabar podziwiać będziemy widok na miasto i Morze Arabskie. Przejedziemy wzdłuż Marine Drive - ośmiopasmowej nadmorskiej promenady łączącej najbogatszą dzielnicę miasta - Wzgórze Malabar z drapaczami chmur przy Nadimar Point. Na północnym końcu promenady znajduje się pełna życia plaża Chowpatty Beach. Przejedziemy obok bardzo charakterystycznego dworca kolejowego (Victoria Terminus) w stylu wiktoriańskiego strzelistego gotyku wzorowanego na St. Pancras Station w Londynie i wybudowanego na cześć królowej Wiktorii. Pierwszy pociąg odjechał z tego dworca w 1853 r. Zobaczymy również budynek Uniwersytetu Bombaju, Sądu Najwyższego, Wieżę Zegarową Rajabai, wzorowaną na londyńskim Big Ben, budynek Głównego Urzędu Pocztowego, Gmach Korporacji Miejskiej i kamienną Fontannę Flora z 1864r. przedstawiającą rzymską  boginię Flora.
Przyjazd do portu.

14.00

 

Zamustrowanie na statek „Costa NeoClassica”
Zapoznanie się z infrastrukturą statku. Korzystanie z zaplecza gastronomicznego i sportowo-rekreacyjnego na statku.
Kolacja na statku.
Nocleg na statku.

 

3 DZIEŃ - 05.03.2017  - niedziela


09.00

Bombaj - Brama Indii 
groty Elefanta w jaskini świątynnej na wyspie Elefanta

Bombaj - INDIE
Wycieczka w Bombaju ( 7 godz. - w cenie).
Wycieczkę rozpoczniemy od zdjęć przy Bramie Indii zbudowanej w 1911r. dla upamiętnienia wizyty króla Jerzego V i królowej Marii. W założeniu miał to być punkt, brama wjazdowa dla pasażerów statków parowych przybywających z Anglii do Indii, dzisiaj kojarzona jest częściej z miejscem, z którego Brytyjczycy opuścili na zawsze Indie. Stąd przepłyniemy motorówką na wyspę Elephanta słynącą z jaskiń świątynnych o rzeźbionych wnętrzach,  wykutych w skałach w VI, VII w. Nazwa wyspy – Gharapuri (miasto jaskiń) została zmieniona przez Portugalczyków na Elefanta z uwagi na ogromną rzeźbę słonia stojącą kiedyś na jednym z otwartych dziedzińców a dziś zdobiącą bombajskie ZOO. Na szczyt wzgórza, gdzie znajduje się  główna świątynia poświęcona Śiwie prowadzą długie schody (ponad 100). Rzeźbą pozostawiającą duże wrażenie jest popiersie Trimutri, trzech obliczy Śiwy, reprezentujące Hinduską trójcę: Brahma (stwórcę), Wisznu (obrońcę) i Śiwa (niszczyciela lub mocy, przez którą rozwija się wszechświat). Na innych panelach Śiwa przedstawiany jest jako sprowadzający rzekę Ganges na ziemię i rozprawiający się z mocą demona Andhaka. Powracając z wyspy do Bombaju jeszcze raz przejdziemy obok symbolu miasta- Bramy Indii, którego  projektantem jest architekt George Wittet. Odwiedzimy jego kolejne, wspaniałe dzieło - Muzeum Księcia Walii. Obejrzymy interesującą kolekcję eksponatów z nefrytu, kolekcję broni z czasów dynastii Mongolskiej należąca do szaha Jehan, Aurangzeba i Akbara oraz figurki z gliny i terrakoty z III w p.n.e.

21.00

Wyjście w morze.

4 DZIEŃ - 06.03.2017  - poniedziałek

W morzu.
Morze Arabskie. Ocean Indyjski.
Korzystanie z wszelkiej formy rozrywek i animacji na statku: plażowanie przy basenie, uprawianie sportów, teatr, kasyno itp

 

 

5 DZIEŃ - 07.03.2017 -  wtorek

07.00

Mangalore Moodabidri - świątynia na 1000-cu filarach (Saavira Kambada basti) 
Moodabidri - wnętrze świątyni na 1000-cu filarach (Saavira Kambada basti) Moodabidri - filar w świątyni Saavira Kambada basti 
Karkala -rzeźba w świątyni Gomateshwara Sri Krishna Temple w Udupi

New Mangalore – INDIE
NEW MANGALORE (nowy port miasta Mangalore wybudowany w Panambur w 1974 r.) – jeden z ważniejszych portów Indii, położony na Wybrzeżu Malabarskim w stanie Karnataka. Otoczony jest malowniczym krajobrazem  zdominowanym przez falujące wzgórza Sahyadr, drzew Ashoka i palmy kokosowej oraz rzek płynących majestatycznie do morza Arabskiego.  Położone w pobliżu tętniące życiem miasto MANGALORE ma bogatą historycznie przeszłość już od III w p.n.e. Rejon ten wspominany jest w wielu antycznych źródłach Hinduskiej historii, jak również pracach historyków Grecji (Ptolemeusza) i Rzymu (Pliniusz Starszy). Był ważnym portem handlowym łączącym Indie z Zatokę Perską. Ze względu na swe strategiczne  położenie miasto znajdowało się pod panowaniem wielu różnych rządów, min. Hinduskich, Portugalskich, sułtanów Mysore czy Brytyjczyków. Mangalore jest jednym z najszybciej rozwijających się miast Indii. Ma wiele szkół wyższych, przez co staje się tyglem kultur z różnych stron Indii i reszty świata.
Wycieczka fakultatywna 01HF (8h – 74,95  EUR).
Podczas tej wycieczki otworzymy nasze zmysły na widoki i zapachy egzotycznych Indii. Przejedziemy do „Świętego Miasta” – Moodabidri. Tutaj znajduje się 18 świątyń. Odwiedzimy świątynię wyznawców dżinizmu - 15-to wieczną Chandranatha Basti (Saavira Kambada basti), z tysiącem rzeźbionych filarów i obrazami proroka inkrustowanymi klejnotami. Dżinizm, to najbardziej rygorystyczna religia ascetyczna na świecie, doprowadzająca ideę przezwyciężenia słabości do skrajności. Przejedziemy do świątyni Karkala Gomateshwara Temple, gdzie znajduje się monolityczna statua lorda Bahubali, świętego wyznawcy dżinizmu. Następnie udamy się na farmę upraw przypraw Dr. Soan’s farm, gdzie zjemy obiad. Przejedziemy do Udupi położonego 60 km od Mangalore, w którym znajduje się słynne sanktuarium Madhvacharya, wielkiego filozofa sanskrytu, poświęcone bogowi Kryszna, którego figura jest bogato zdobiona klejnotami. W Udupi znajdują się 3 główne świątynie: starożytne Chandreshwara i Anantheshwara oraz Sri Krishna Temple.

18.00

Wyjście w morze.

 

6 DZIEŃ - 08.03.2017  -  środa

08.30

Koczin - pałac Holenderski w Mattanchery Koczin - ulica żydowska 
Koczin - wnętrze kościoła św. Franciszka
Koczin - bazylika Santa Cruz Koczin - chińskie sieci

Koczin – INDIE
KOCZIN (kolonialne COCHIN ) – drugie, co do wielkości miasto stanu Kerala położone na zachodnim południu Indii. To jeden z najlepszych naturalnych portów na arabskim wybrzeżu kraju, znany już od czasów rzymskich. Od  1102 r. Koczin był stolicą Królestwa Koczinu. Od XIV w. stanowił ważne centrum handlu przyprawami. W roku 1503 znalazł się pod okupacją  portugalską, stając się pierwszą europejską kolonią w Indiach, stolicą portugalskich posiadłości w Indiach i strategicznym ośrodkiem portugalskiego imperium kolonialnego. Od  roku 1663 miasto było pod rządami Holandii, królestwa Mysore i Wielkiej Brytanii. W 1947 przyłączyło się do Indii. Najważniejsze dzielnice miasta to Ernakulum na lądzie i Fort Koczin i Mattancherry na półwyspie Fort Koczin, gdzie znajduje się większość historycznych zabytków. W mieście wyczuwa się europejskie klimaty, a to za sprawą jego poprzednich mieszkańców: Portugalczyków, Holendrów i Anglików, których wpływ na architekturę fortów, pałaców, muzeów i starych kościołów jest ciągle widoczny. Dlatego właśnie Koczin znane jest jako „Królowa Morza Arabskiego”. 
Wycieczka fakultatywna 6342 (5.h – 55  EUR).
Naszą wycieczkę do miasta Koczin rozpoczniemy od wizyty w dzielnicy Mattanchery, gdzie będziemy podziwiać Pałac Holenderski zbudowany przez Portugalczyków w 1555 r. i odnowiony przez Holendrów w 1663 r. Następnie udamy się w dół ulicy Żydowskiej Jew Street z typowymi domami i sklepami oferujących różnorakie towary, od warzyw do antyków. Nasz następny przystanek będzie w dzielnicy, gdzie pierwszymi osadnikami byli Portugalczycy – Fort Koczin. Tu znajduje się większość historycznych budowli miasta zbudowanych przez Portugalczyka Alfonzo de Albuquerque. Przybył on do Koczin w 1500 r. wraz z pół tuzinem statków przywożących osadników i pięciu zakonników. Odwiedzimy kościół św. Franciszka, który jest pierwszym europejskim kościołem w Indiach. Jego prosty styl wzbogacony jest jedynie przez znajdujące się w głównym przejściu kościoła płytki podłogowe (chodząc po płytkach należy zdjąć obuwie). W kościele znajdują się groby ważnych osobistości Portugalskich i Holenderskich. Kontynuując naszą wycieczkę będziemy podziwiać wiele innych atrakcji, jak: Hindusko-Portugalskie Muzeum z kolekcją prac Portugalskich Chrześcijan, lokalny targ rybny i duże Chińskie sieci, które są wizytówką stanu Kerala. Te podpięte do drewnianych ram sieci podnoszone są okresowo z wody za pomocą systemu drążków i ciężarków. Jest to dzieło, o którym się mówi, że zostało zaprezentowa-ne przez chińskich handlarzy dworu Kublai Khan. Następnie odwiedzimy bazylikę Santa Cruz z 1902 r. z ekstrawaganckim wystrojem. Na zakończenie wycieczki udamy się do Brunton Boatyard Hotel skąd na pokładzie łodzi odbędziemy podróż po kanałach miasta wokół wysp Vallarpadam, Gundu i Bolghatty obserwując życie lokalnych mieszkańców stanu Kerala. Przez stulecia kanały stanowiły bezpieczne i wydajne drogi transportu towarów i ludzi łącząc główny ląd z portami wzdłuż wybrzeża.

17.00

Wyjście w morze.

 

7 DZIEŃ - 09.03.2017 czwartek

 

W morzu.
Morze Arabskie. Ocean Indyjski.
Korzystanie z uroków życia na statku.

 

 

8 DZIEŃ - 10.03.2017  piątek

07.00

Male -nabrzeże plaże Malediwów


Malediwy, wyspa - kurort Paradise Island Resort

 

Male – MALEDIWY
MALEDIWY – Republika Malediwów (niepodległa od 1968 r.) zajmuje obszar 298 km2 i położona jest na archipelagu 1200 wysp koralowych (z czego tylko 202 są zamieszkałe) położonych na Oceanie Indyjskim, ok. 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii. Wyspy wynurzone są na wysokość nie większą niż 2 metry nad poziom wód Oceanu. Większość z nich pokrywają gaje palmy kokosowej. Bogactwo fauny i flory przybrzeżnego pasa koralowego stwarza doskonałe warunki do podziwiania podwodnego świata. Główne dochody państwa czerpane są z rybołówstwa, turystyki i sprzedaży znaczków pocztowych.
MALE – stolica Malediwów położona na wyspie Male jest najmniejszą stolicą świata (2km długości i 1 km szerokości). Znajduje się tu główny port morski i lotniczy kraju.
Wycieczka fakultatywna 00SR (4,5 h - 129 EUR).
Wycieczki do wysp-kurortów Malediwów to niepowtarzalna okazja by zrelaksować się w otoczeniu białych, piaszczystych plaż, pięknych, krystalicznych wód laguny i zielonych palm.
Ze stolicy wyspy Male przepłyniemy łodzią do Paradise Island Resort.
Podczas podróży można czasem dostrzec pływające delfiny. Po poczęstunku powitalnym napojem bezalkoholowym czas na ok. 3-godzinny relaks przy basenie ośrodka w cieniu palm kokosowych lub na jego plażach (leżaki za dopłatą). Morze wokół wyspy oferuje niesamowite widoki różnych odcieni błękitu wód łączących się za sobą na skraju rafy koralowej. Paradise Island Resort to bardzo urokliwe miejsce oferujące wyjątkowe doświadczenie piękna przyrody.
Czas transferu ze statku do Male ok. 10 min, z Male na wyspę ok 30-45 min.

 

 

9 DZIEŃ - 11.03.2017 sobota


Podwodna łódź wycieczkowa w Male Male - wnętrze łodzi podwodnej

Male – MALEDIWY
Wycieczka fakultatywna 6363 (2.h - 99 EUR).
Nasza wycieczka "Submarine expedition" rozpocznie się w stolicy wyspy Male, gdzie przesiądziemy się na tradycyjną lokalną łódź (Dhonis), by dopłynąć do platformy łodzi podwodnej. Jest to aktualnie największa na świecie turystyczna łódź podwodna. Po zaokrętowaniu rozpoczniemy podróż do niesamowitego, podwodnego świata schodząc na głębokość ok. 40 m pod powierzchnię wody. Siedząc wygodnie w klimatyzowanej łodzi będziemy mogli przez ok. 40 minut podziwiać różne gatunki flory i fauny rafy koralowej. Po wynurzeniu na powierzchnię powrót łodzią do Male a później na statek.

 

 

10 DZIEŃ - 12.03.2017  - niedziela

 

wyspa-kurort - Chaaya Island Dhonveli Resort

Male – MALEDIWY
Wycieczka fakultatywna 6360 (4.h -104 EUR).
Przepłyniemy na kolejną wyspę kurort Chaaya Island Dhonveli Resort, położoną 13 km od Male. Po poczęstunku lokalnym napojem bezalkoholowym będziemy mogli zanurzyć się w cuda natury z jakich słyną Malediwy: piękne plaże i cudowne wody laguny rafy koralowej. Do dyspozycji turystów basen, restauracje i plaża (leżaki za dopłatą).
Czas transferu ze statku do Male ok. 10 min, z Male na wyspę ok 30-45 min.
20.00 Wyjście w morze.

 

 

11 DZIEŃ - 13.03.2017 poniedziałek

 

W morzu. Ocean Indyjski.
Wypoczynek na statku. Udział w programach sportowych i artystycznych,  teatr, kasyno, dyskoteka, siłownia, sauna itp.

 

 

12 DZIEŃ - 14.03.2017 wtorek

07.00

Cejlon maska tancerzy z Cejlonu 
Kolombo - świątynia Asokaramaya 
Kolombo - w sklepie Lakmedura pamiątki z Lakmedura

Kolombo – SRI LANKA
SRI LANKA – (do 1972 r. pod nazwą Cejlon) państwo położone na wyspie Cejlon, oddzielonej cieśniną Palk od południowo-wschodniego wybrzeża Indii. To perła Oceanu Indyjskiego, rajska wyspa tropikalna z przyjaznymi ludźmi, bujną roślinnością, plażami pokrytymi miałkim złotym piaskiem i błękitnym morzem.  Wyspa zaliczana do najpiękniejszych na świecie. Jako pierwsi na wyspę przybyli Weddowie (prawdopodobnie 12,5 tys lat p.n.e.), a ok. IV w. p.n.e. przodkowie dzisiejszych Syngalezów. W ślad za nimi Tamilowie, z którymi konflikty trwają po dziś dzień. Wyspa utrzymywała kontakty ze starożytnym Rzymem i Grecją, Arabią, Bliskim i Dalekim Wschodem.  Ptolemeusz używał nazwy wyspy tłumaczonej jako „miejsce pochodzenia świętego prawa”, gdyż była wówczas jednym z głównych ośrodków Buddyzmu. Spore piętno na wyspie wywarł od XVI w. okres kolonialny pod panowaniem kolejno Portugalczyków, Holendrów i Brytyjczyków. Od roku 1948 kraj jest państwem niepodległym.
KOLOMBO - do 1982 r. stolica kraju, a obecnie stolica administracyjna i biznesowa z siedzibą wielu przedstawicielstw dyplomatycznych i wielu urzędów państwowych (stolicą konstytucyjną z siedzibą parlamentu i rządu jest położone na przedmieściach Kolombo - Sri Dźajawardanapura Kotte). Miasto liczy 700 tys. mieszkańców, ale wraz z przyległymi miejscowościami tworzy prawie trzymilionową aglomerację. Kolombo jest wieloetniczną i wielokulturową stolicą. Jest miastem nowoczesnym z ciekawą kolonialną architekturą i tętniącymi życiem bazarami.
Wycieczka fakultatywna 6062  (4 h – 55 EUR).
Podczas tej wycieczki zobaczymy przykłady historycznego i kulturowego dziedzictwa Kolombo. Zobaczymy niezwykle ciekawą dzielnicę Pettah Bazar, zrobimy zdjęcia w Ogrodach Cynamonowych, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy miasta położonej na terenie dawnych plantacji cynamonowca. Tutaj znajdują się okazałe stare wille w których dzisiaj mieszczą się ambasady i elitarne szkoły. Przejedziemy do katedry św. Łucji , okazałej budowli sakralnej miasta oraz odwiedzimy buddyjską świątynię Asokaramaya. Zatrzymamy się przy neoklasycystycznym Ratuszu oraz Muzeum Narodowym Kolombo (zwiedzanie z zewnątrz). Następnie miniemy Viharamahadevi Park (dawniej Park Wiktorii). Kolejnym miejscem będzie Lakmedura, gdzie możemy dokonać zakupów wyśmienitych wyrobów rękodzieła (rzeźby, biżuteria  itp.). Przejedziemy do rejonu dzielnicy fortowej aby przespacerować się wokół budynków w kolonialnym stylu.

19.00

Wyjście w morze.

 

13 DZIEŃ - 15.03.2017 środa

 

W morzu. Ocean Indyjski.
Korzystanie z uroków życia na statku.

 

 
14 DZIEŃ - 16.03.2017 czwartek

09.30

plaże w Goa Old Goa - katedra św. Katarzyny 
Old Goa - bazylika Bom Jesus Goa - dzielnica łacińska Fantainhas 
Goa - kolorowe domki w Fantainhas

Marmagao – GOA – INDIE
GOA – to najmniejszy stan Indii, położony na południowo-zachodnim wybrzeżu kraju, nad morzem Arabskim. Jego historia sięga III wieku p.n.e. Do Goa przybyli wówczas buddyjscy mnisi. W 1510 roku Portugalczycy założyli tu faktorię handlową, a następnie przekształcili w swoją kolonię. Indie, po uzyskaniu niepodległości w 1947 r. upomniały się również o Goa, które w wyniku walk odzyskały od Portugalczyków w 1961 roku. Stolicą stanu (przeniesioną z Old Goa w 1843 r.) jest Panadżi (Panjim) . Historyczna atmosfera Goa ukształtowana przez fascynującą mieszankę wpływów portugalskich i indyjskich jest wyjątkowa. Portugalczycy byli tu przez 500 lat, a ich obecność daje się nadal odczuć w zwyczajach, takich jak sjesta, w każde południe. Goa, to najsłynniejszy rejon turystyczny Indii zachwycający pięknymi, dziewiczymi plażami, sennymi wioskami położonymi wśród pól ryżowych i niepowtarzalnymi zabytkami. Od dawna jest ulubionym miejscem dla podróżnych New Age, poszukujących dobrego życia. Jak można oprzeć się urokowi miejsca, którego lokalnym mottem jest „Sossegade”, co można tłumaczyć na „wyluzuj się”. 
Wycieczka fakultatywna 6041 (5,5h – 52 EUR).
Old Goa (Velha Goa) to plątanina krętych uliczek, placów, willi starego miasta, imponujących kościołów i zakonów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszym zwiedzanym miejscem będzie pokryta kolorami brązu, bieli i brzoskwini hinduska świątynia Shantadurga. Następnie odwiedzimy dwa kościoły katolickie. Pierwszym jest katedra św. Katarzyny (The Se), która z założenia miała dorównać potędze i sławie Portugalii dominującej na morzach od Atlantyku po Pacyfik. Nadal jest większa od wszystkich kościołów Portugalii. Zewnętrzna część świątyni jest w stylu toskańskim z wieżą, której „Złoty Dzwon” obwieszczał w czasach Inkwizycji publiczne tortury lub palenie na stosie heretyków. Ogromne wnętrze świątyni wypełnia wysoka na 80 m nawa, podzielona kolumnami i otoczona 15 kaplicami rozmieszczonymi wzdłuż ścian. Pozłacany ołtarz główny ma bardzo bogate zdobienia. Drugim kościołem jest bazylika Bom Jesus, będąca wspaniałym przykładem architektury barokowej. Kaplica bazyliki, zbudowana z marmuru i jaspisu, jest darem hrabiego Toskanii, jednego z ostatnich Medyceuszy. W bazylice pochowany jest św. Franciszek Ksawery (zm. w 1562). Ciało świętego jest częściowo wyeksponowane w srebrnej trumnie a jego prawe ramię i część dłoni zostały w początku XVII w. przekazane do Rzymu i Japonii jako relikwie. Na koniec udamy się do stolicy Panadżi pełnej wąskich, pięknych uliczek, jakie można znaleźć w wielu europejskich miastach, starych willi i budynków w kolorach wyblakłej żółci, zieleni i błękitu pokrytych czerwoną dachówką z pięknymi balkonami i żaluzjami tak typowymi dla Portugalskiego Goa. Chwila na przyjemny spacer po dzielnicy Łacińskiej Fontainhas pełnej portugalskiego uroku. Czas na zakupy i powrót na statek.

18.00

Wyjście w morze.

 

15 DZIEŃ - 17.03.2017  - piątek

08.00

Mumbaj (Bombaj) – INDIE

Bombaj - katedra św. Tomasza Bombaj - wnętrze katedry św. Tomasza 
 sprzedawca pamiątkek na Colaba Causeway 
Bombaj - dworzec Victoria Terminus nocą Hinduska tancerka

Wycieczka po Bombaju (5 godz. – w cenie).
Podczas tej wycieczki zobaczymy kolejne miejsca związane z historią miasta: budynek Jehangir Art Gallery, Bibliotekę Asiatic Society, St. Xavier College, budynek siedziby głównej Kolei Zachodnich wzniesiony w 1890r z błękitnoszarego bazaltu, zwieńczony wieżyczkami w stylu orientalnym, Bibliotekę David Sassoon i Cuffe Parade. Odwiedzimy katedrę św. Tomasza (1672-1718), odrestaurowaną w roku 2004 i wpisaną na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. 
Czas wolny na Colaba Causeway lub Mangaldas Bazaar gdzie spacerując wokół ruchliwego egzotycznego rynku można będzie zakupić pamiątki oraz poczuć atmosferę miejsca.
Powrót na statek.
19.00    Zmustrowanie ze statku.
Wieczorna wycieczka „Bombaj nocą” (4h – w cenie).
Bombaj nocą przypomina lśniący klejnot i trudno uwierzyć, że jest to to samo miasto, które oglądaliśmy zaledwie parę godzin wcześniej. Oświetlone zabytki i jaskrawe neony zapraszają by wyjść i poznać miasto, które nigdy nie śpi. Obejrzymy ponownie kilka ciekawych miejsc. Będziemy jechać wzdłuż długiej Marine Drive określanej jako „Naszyjnik królowej”, gdyż rozświetlona latarniami przypomina sznur pereł. Zobaczymy budynki Asiatic Society, Victoria Terminus, Uniwersytetu Bombaju, Budynek Sądu i Bramę Indii. Przejedziemy do restauracji, by podczas kolacji (typu bufet) obejrzeć pokaz tradycyjnych tańców. 

 

16 DZIEŃ - 18.03.2017  - sobota

Transfer na lotnisko.
Odprawa celna i paszportowa.

04.15
06.05
08.05
11.20

Odlot do Dubaju. Posiłek na pokładzie samolotu (czas lotu 3h 20’).
Przylot do Dubaju.
Odlot do Warszawy. Posiłek na pokładzie samolotu (czas lotu 6h 15’).
Przylot do Warszawy.
Zakończenie imprezy.

 

ZAPRASZAMY

Program i cena wycieczek fakultatywnych może ulec zmianie (zgodnie z aktualizacją Costa Cruises - ostatnia z dnia 28.07.2016).
Cena podana przy wycieczkach jest ceną dla klientów indywidualnych. Przy zamówieniu wycieczek z prywatnym transportem dla grupy może ulec zmianie.

Powrót <

> Strona Główna

 Wersja do druku