logo

Biuro Podróży Sobtur
25 LAT   DZIAŁALNOŚCI

ul. Sybiraków 7
71-032 SZCZECIN
tel. +48  91 483 47 96
sobtur@sobtur.com.pl


Powrót <

> Strona Główna

 Wersja do druku

Program Imprezy


 

Rejs "Hawajskie wyspy"

1 DZIEŃ - 05.10.2016 środa

04.00


06.00
08.00
13.25
13.55

Zbiórka uczestników imprezy na lotnisku im. Chopina w Warszawie przy informacji w hali odlotów, sektor E.
Spotkanie z pilotem.
Odprawa celna i paszportowa.
Odlot do Amsterdamu (czas lotu 2 h).
Przylot do Amsterdamu.
Odlot do Vancouver (czas lotu 9 h 30’).  Posiłki na pokładzie samolotu.
Przylot do Vancouver - KANADA.

 Vancouver 
Vancouver Gastown

VANCOUVER – jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych Kanady, ósme, co do wielkości, miasto (ok. 600 tys.) i trzeci zespół miejski kraju (2,3 mln.), położony w prowincji Kolumbia Brytyjska, przy ujściu rzeki Fraser do cieśniny Georgia i wód Oceanu Spokojnego. To tętniące życiem zielone miasto, otoczone jest z trzech stron wodą i sąsiaduje ze stromymi stokami wzgórz Gór Skalistych wznoszącymi się ponad 1500 m n.p.m. O rozwoju miasta w przeszłości zadecydowało dogodne położenie portu i poprowadzenie linii Kanadyjskiej Kolei Pacyficznej pod koniec XIX w. Obecnie jest miejscem inwestycji biznesu z całego świata.
W lutym 2010 było gospodarzem XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Transfer do hotelu w centrum miasta.
Czas wolny.
Nocleg.

 

2 DZIEŃ - 06.10.2016 - czwartek

wyspy cieśniny Georgia na wodach cieśniny Georgia 
ogrody Burchart Butchart Gardens 
Victoria - hotel Fairmont Empress Victoria


 

Śniadanie w hotelu.
Wycieczka do Victorii (12 h – w cenie).
VICTORIA – stolica prowincji Kolumbia Brytyjska (ok. 80 tys.) położona na południowym krańcu wyspy Vancouver nad cieśniną Juan de Fuca wód Oceanu Spokojnego. Oddalona jest  56 km w linii prostej od miasta Vancouver położonego na stałym lądzie. Ma najłagodniejszy klimat w całej Kanadzie. Od Victorii zaczęła się historia Kolumbii Brytyjskiej. Pomimo bliskości z USA nie widać ich wpływów na to kanadyjskie miasto, które jest nawet bardziej brytyjskie niż Vancouver.
Nasza wycieczka rozpoczyna się od przejazdu autokarem do przystani promowej Tsawwassen, skąd, na pokładzie promu BC Ferries odbędziemy 90-cio minutowy, widokowy rejs do Victorii przez cieśninę Georgia, mijając wyspy Gulf Islands. Z pokładu promu będziemy mogli podziwiać kanadyjską naturę. Dopłyniemy do terminalu Swartz Bay na wyspie Vancouver, skąd pojedziemy do uroczego botanicznego raju – stuletnich ogrodów Butchart Gardens. Pospacerujemy wśród szeregu tematycznych ogrodów uwydatnionych przez masywny ogród Sunken i tańczące fontanny. Miasto Victoria chlubi się wieloma imponującymi cudami architektury, m.in. budynkiem Parlamentu czy wytwornym hotelem Fairmont Empress z 1904 r., położonym na nabrzeżu. Odwiedzimy unikalne sklepy i kawiarnie ulicy Government Street, kamieniczki wokół placu Bastion Square oraz najstarsze w Kanadzie Chinatown. W Thunderbird Park zobaczymy wiele słupów totemowych, wyrzeźbionych przez rdzennych mieszkańców Kanady oraz najstarszy dom na wyspie - drewniany Helmcken House z 1852 r. Przespacerujemy się również wzdłuż portu wewnętrznego podziwiając malownicze widoki. Czas wolny. Powrót do autokaru i przejazd do Vancouver promem zakończy naszą przygodę poznania Pacyficznego wybrzeża i wyspy Vancouver.
Nocleg w Vancouver.

 

3 DZIEŃ - 07.10.2016 – piątek
Vancouver - Canada Palace (zdjęcie - ing.finomhb.top) Vancouver-Gastown (zdjęcie - mapio.net) 
Chinatown w Vancouver Vancouver - totemy w parku Stanleya 
Vancouver - Starley Park Vancouver - most Lion's Gate

Śniadanie w hotelu.
09.00      Wykwaterowanie z hotelu.
Wycieczka po mieście Vancouver (4 h – w cenie) i transfer na lotnisko.
Podczas wycieczki zobaczymy Canada Palace (budynek wybudowany jako pawilon handlowy Kanady na wystawę światową Expo’86 i stanowiący symbol miasta), ulicę Robson, historyczną część miasta Yaletown, Gastown (najstarszą, zabytkową dzielnica Vancouver), Chinatown (zabytkową dzielnicę chińską założoną w XIX wieku, gdzie do dziś stoi wiele budynków w stylu wschodnim oraz znajduje się tu pierwszy, klasyczny chiński ogród założony poza Chinami). Odwiedzimy Stanley Park, jeden z najwspanialszych parków miejskich na świecie, który zajmuje powierzchnię 405 hektarów i stanowi leśną oazę miasta. Tutaj zobaczymy, zgromadzoną na wolnym powietrzu, bogatą kolekcję totemów indiańskich. Z punktu widokowego Prospect Point podziwiać będziemy wspaniały widok na most Lion’s Gate. Zobaczymy również magiczną zatokę English Bay i wyspę Granville, na której, w odrestaurowanych zabytkowych budynkach, powstało wiele świetnych restauracji, galerii sztuki i wielki targ spożywczy Vancouver.

14.24
17.45
20.40

Odprawa celna i paszportowa.
Odlot do Honolulu (czas lotu: 5h 55’).
Przylot do Honolulu – w. OAHU– HAWAJE – USA


 zapraszamy na Hawaje 
Hawajka podczas lokalnego tańca
 
Honolulu

HAWAJE – Archipelag wysp Hawajskich (pow. 16.540 km²) położony jest na Pacyfiku 3.860 km na zachód od San Francisco. Składa się z 8 większych wysp: Hawaii, Maui, Kaho'olawe, Lanai, Molokai, Oahu, Kauai i Ni'ihau oraz ponad stu wysepek i atoli koralowych. Każda z większych wysp hawajskich ma własny symbol kwiatowy. Hawaje od roku 1959 nabyły prawa stanowe USA przyjmując nieoficjalną nazwę 50-ego stanu ALOHA. Wyspy zamieszkują ludzie pochodzenia hawajskiego, chińskiego, japońskiego, wietnamskiego, koreańskiego, europejskiego, filipińskiego, samoańskiego i z innych wysp Pacyfiku. Hawaje to jedno z najcudowniejszych miejsc na Ziemi. Bajkowe zachody słońca, czarujące tancerki hula, ogromne wulkany i rafy koralowe dla
Europejczyków zawsze były rajem na ziemi. Panująca tu różnorodność przerasta wszelkie oczekiwania. Zawsze i wszędzie towarzyszy ludziom aloha (alo – poczuć, ha – tchnienie życia). Każdy piątek to "dzień aloha", kiedy prawie wszyscy pracownicy korporacji, bankierzy i inni zakładają hawajskie koszule. Owa radość życia spaja kosmopolityczną ludność wysp niezależnie od jej korzeni etnicznych, bądź kulturowych. Od kwietnia do października panuje przyjemna pogoda (23-31°C).
OAHU - Symbolem wyspy Oahu jest kwiat – ilima. Wyspa ma w ofercie bardzo różnorodne atrakcje, od gigantycznych fal, budynków, na które wydano miliardy dolarów, herbaciarni przy plaży i striptizu w śródmiejskim barze, po poprzecinane wodospadami, otulone mgiełką i rozświetlone tęczą góry. Siedzibą władz wyspy i stanu jest HONOLULU. Geneza słowa Honolulu jest czytelna: hono – zatoka, lulu – miejsce pod ochroną. Zabytkowe budynki sąsiadują ze szklanymi wieżami. Jest to miejsce z idealną plażą, krystalicznie czystą wodą, bujną górską roślinnością, obłokami, tęczami, luksusowymi hotelami i stuprocentowym kiczem. Słynna na cały świat plaża Waikiki, a właściwie szereg połączonych ze sobą plaż rozciąga się na półtora kilometrowym łuku piasku.
Transfer do hotelu.
Nocleg.

 

4 DZIEŃ - 08.10.2016   sobota
Pałac Iolani w Honolulu Pearl Harbor- nad wrakiem krążownika Arizona 
krater Punchbowl

Śniadanie w hotelu.
Wykwaterowanie z hotelu.
09.00 Wycieczka do Pearl Harbor i centrum Honolulu (4 h – w cenie).
Wjedziemy do portu w Zatoce Pearl Harbor - bazy wojskowej, w której dla USA rozpoczęła się II wojna światowa. Zwiedzimy interaktywne muzeum poświęcone historii ataku na Pearl Harbor przez Japończyków oraz odbędziemy rejs statkiem do miejsca gdzie spoczywa zatopiony krążownik Arizona. Następnie zwiedzimy centrum miasta Honolulu. Podczas wycieczki zobaczymy chińską dzielnicę, pomnik pierwszego króla Hawajów - Kamehamehy Wielkiego, jedyny na terenie USA pałac królewski- Pałac Iolani, kapitol stanowy, oraz ratusz i rezydencję gubernatora. Wycieczkę zakończymy wjazdem na krater Punchbowl, w którego wnętrzu znajduje się Cmentarz Poległych w Wojnie na Pacyfiku.

13.00

Przyjazd do portu. 
Zamustrowanie na statek m/s „Pride of America”.
Korzystanie z infrastruktury gastronomicznej i kulturalnej na statku.

19.00 

Wyjście w morze. Ocean Spokojny.

 

5 DZIEŃ - 09.10.2016 niedziela    

08.00

Kahului – w. MAUI – HAWAJE – USAna szczycie wulkanu Haleakala 
Silversword Iao Needle 
plaże Ka'anapali 
Lahaina Lahaina - knajpka na nabrzeżu

MAUI - to wesoła wyspa przyciągająca tłumy modnej młodzieży. Symbolem wyspy jest kwiat lokelani. Budowa Maui zadziwia różnorodnością. Wyspa składa się z dwóch zupełnie odmiennych mas wulkanicznych. Wschodnia część to gigantyczny wulkan tarczowy Haleakala, na którym znajduje się ośrodek badań kosmicznych. Na zboczach zachodnich rozmieszczone są farmy i rancza bydła. Na zboczach nawietrznych znajduje się jedno z najlepszych miejsc do surfingu na świecie. Dodatkowego kolorytu dodają dwie sąsiednie wyspy, również wchodzące w skład okręgu Maui - Molokai i Lanai. Wraz z niezamieszkałą Kaho’olawe tworzą rząd wysp osłaniających kanał Au'Au, który chroni suche brzegi Maui i tworzy bezpieczne schronienie dla humbaków, które przypływają tu w okolicach listopada łącząc się w pary i rodzą młode. Pod koniec maja odpływają na Alaskę. W latach 40 XIX w. miejsce to było najważniejszą stacją amerykańskiej floty wielorybniczej.
KAHULUI – port, prężny ośrodek przemysłowy i centrum kultury i sztuki. W pobliskiej miejscowości Wailuku znajduje się siedziba rządu okręgowego, który sprawuje kontrolę nie tylko nad samą Maui, ale też nad wyspami Molokai, Lanai oraz niezamieszkałą Kaho'olawe.
Wycieczka fakultatywna  (10 godz. – 140 USD). 
Wjedziemy malowniczą drogą na szczyt wulkanu Haleakala położonego na wysokości  3055 m n.p.m., którego olbrzymi krater ma średnicę 35 km i głębokość 915 m. Ostatni wybuch wulkanu był w 1790 roku i od tamtego czasu jest uśpiony, choć to nie znaczy, że któregoś dnia się nie przebudzi. Hawajczycy czczą go jako święte miejsce i opowiadają  o Pele, bogini ognia i wulkanów. Widoki z góry są imponujące. Jeśli dzień jest przejrzysty, można nawet rozpoznać dwa inne górujące szczyty na wyspie Hawaii: Mauna Loa i Mauna Kea. Z obrzeża krateru, docenimy niepowtarzalne piękna tej imponującej kaldery z ciekawą mieszanką wulkanicznych skał i roślin, z których niektóre, jak roślina Silversword, występuje tylko w wulkanicznych kraterach Hawajów. Przejedziemy do pięknej, wiecznie zielonej doliny Ioa Valley, ze szmaragdowymi stożkami wulkanicznymi strzelającymi ponad dno doliny. W starożytności ludność hawajska nazywała to miejsce „najwyższym światłem" i uznawała za święte. Tu znajduje się najbardziej rozpoznawalny symbol wyspy – Iao Needle (Igła Iao) – wysoki na 366 metrów dominujący nad zieloną okolicą. Po południu przejedziemy na zachodnie wybrzeże wyspy i słynną plażę Ka’anapali, gdzie będziemy mogli zażyć kąpieli. Odwiedzimy dawną osadę wielorybników Lahaina. Jest to drugie z najbardziej znanych miast Hawajów po Honolulu, po części ze względu na pobliską plażę Ka'anapali, częściowo za sprawą historii, ale także dzięki rozrywkowej atmosferze. Wąskimi uliczkami przechadzali się Marek Twain i Herman Melville i do dziś zapełnione są dobrymi kawiarniami i restauracjami, galeriami sztuki i modnymi sklepami. W 1962 r. miasto uznano za Narodowy Obszar Historyczny. Czas wolny na spacer i podziwianie zachodu słońca.


6 DZIEŃ - 10.10.2016 - poniedziałek


 

Kahului – w. MAUI – HAWAJE – USA
Wycieczka fakultatywna lub czas wolny. 

18.00
 

Wyjście w morze.

 

7 DZIEŃ - 11.10.2016 wtorek 

08.00

Rainbow Falls w Hilo ekspozycja orchidei w Akatsuka Gargens 
w Parku Narodowym Hawaii Volcano National Park płynąca lawa wulkanu Kilauela 
lawa z Kiluaela przy domostwach Hawajczyków Thurston Lava Tube

Hilo - w. HAWAII – HAWAJE - USA
HAWAII – częściej zwana Big Island, czyli Duża Wyspa, przyciąga podróżników intensywnym pięknem i niezwykłą różnorodnością krajobrazu. Hawaii – pod względem geologicznym jest najmłodszą z wysp archipelagu – jest dwukrotnie większa od wszystkich pozostałych razem wziętych. Symbolem wyspy Hawaii jest czerwony kwiat - lehua z drzewa ohi'a.
HILO położone po wschodniej stronie wyspy, wilgotne, ciepłe, bezpretensjonalne i subtelne to typowe miasto tropikalne. Tutaj znajduje się siedziba rządu. Do rozwoju miasta przyczynili się Japończycy, którzy przybyli do pracy na plantacjach trzciny cukrowej. Jego znaczenie opierało się dawniej na działalności portu. Centrum Hilo ciągnęło się kiedyś wzdłuż zatoki z czarnym piaskiem, dlatego nazywano je Półksiężycowym Miastem. Potężne fale tsunami w 1946r i 1960r zmyły połowę miasta w głąb lądu. Stare budynki, które przetrwały tworzą dzielnicę historyczną, nadając miastu niepowtarzalny charakter. Na zachodnim horyzoncie widać szczyt wulkanu Mauna Kea (4.205m) i jest to najwyższy punkt na Hawajach i w basenie Oceanu Spokojnego. Mierząc od podstawy znajdującej się pod wodą, jest to najwyższa góra na Ziemi, mająca ponad 9.100m wysokości bezwzględnej. Południowy wulkan Mauna Loa jeszcze nie usnął, a ostatni wybuch nastąpił w 1984r.
Wycieczka fakultatywna ITO_03 (6,5 godz. -  115 USD). 
Wycieczka rozpocznie się od wodospadów Rainbow Falls położonych na obrzeżach Hilo. Kaskada wody spadająca z wysokości  24 m pogrąża się w okrągłym basenie, tworząc tęczę w powstałej mgiełce. Hilo uważane jest za jedną ze światowych stolic orchidei, a ogrody Akatsuka Gardens to idealne miejsce, aby docenić te tropikalne piękności o oszałamiającym asortymencie kształtów, rozmiarów, kolorów i wzorów. Po godzinnej jeździe przeniesiemy się w zupełnie odmienna scenerię Parku Narodowego „Hawaii Volcanoes National Park”. Będziemy podziwiać niezwykły widok Kilauea, najbardziej aktywnego wulkanu na świecie. W Jaggar Museum zapoznamy się z procesem narodzin wysp Hawajskich, które w dalszym ciągu podlegają procesowi „rozrastania”. Zobaczymy krater Halemaumau, który w mitologii hawajskiej stanowił mieszkanie dla Pele - bogini ognia i wulkanów. Przespacerujemy się przez Thurston Lava Tube - grotę utworzoną z wystygłej rzeki lawy. Naszą wycieczkę zakończy wizyta w fabryce orzeszków macadamia „Mauna Loa Macadamia Nut Factory”. Podczas wycieczki – pakiet lunch.

 18.00

Wyjście w morze.

 

8 DZIEŃ - 12.10.2016 -  środa

07.00

kawa na plantacji malowidła w kościele św. Benedykta (zdjęcie - www.kona123.com) 
kościół św. Benedykta (zdjęcie - www.kona123.com) Pu'uhonua O Honaunau National Historical Park

Kona – w. HAWAII – HAWAJE - USA
KONA (Kailua Kona) położone jest po zachodniej, zawietrznej, suchej i słonecznej części wyspy Hawaii. To jedno z miast słońca i życia nocnego. Na północnym krańcu miasta stoi starożytna świątynia Ahu'ena, w której składano ofiary z ludzi. Czarujący Hulihe'e Palace zbudowany w 1838r. stoi nad samym Oceanem i jest to muzeum dawnych czasów, w których służył jako królewska rezydencja. Nad miastem góruje wulkan Hualalai (2521m), który ostatni raz wybuchł w 1801r. Występuje tu obsydian używany do wytwarzania ostrych narzędzi i broni.
Wycieczka fakultatywna KOA_01  (3,5. godz. – 85 USD). 
Podczas tej wycieczki odkryjemy historyczne miasto Kona oraz skąpane w promieniach słońca wybrzeże Gold Coast. Będziemy mijać starożytne świątynie, pola uprawy kawy i orzechów macadamia oraz zapierające dech w piersiach nadmorskie krajobrazy. Wyspa Hawaii znana jest na całym świecie ze swoich bogatych mieszanek kawy Kona, o czym przekonamy się zatrzymując w Kona coffe house aby posmakować aromatycznego naparu podczas oglądania oferty sklepowej i wystaw. Podziwiając widoki pięknej zatoki Kealakekua Bay zatrzymamy się przy historycznym kościele św Benedykta, znanego ze swych kolorowych malowideł przedstawiających sceny biblijne. Poznamy stare Hawaii w Pu'uhonua O Honaunau National Historical Park. To miejsce schronienia już od starożytnych czasów służyło jako azyl polityczny i religijny dla osób łamiących święte prawo lub kapu. Zobaczymy świątynię, w której umieszczano kości zmarłych wodzów oraz drewniane wizerunki groźnych bogów, które je chronią.

17.30

Wyjście w morze.

 

9 DZIEŃ - 13.10.2016 – czwartek

10.00


Kanion Waimea 
rejs po rzece Wailua Fern Grotto

Nawiliwili – w. KAUAI – HAWAJE - USA
KAUAI – najbardziej oddalona z czterech najważniejszych wysp Hawaii, charakteryzuje ją naturalne piękno, idealnie białe plaże i sympatyczni mieszkańcy. Wyjątkowo urodziwa wyspa to jedno z najwilgotniejszych miejsc na planecie, co potwierdza obecność niezliczonych wodospadów. Ma charakter wiejski, a mieszkańcy zajmują się rolnictwem, uprawiając kolokazję (taro), papaję i trzcinę cukrową. Ponad połowa wyspy to obszar chroniony. Tereny bagienne – Alaka'i Swamp – dają schronienie zagrożonym gatunkom roślin i ptaków. Na południowo-wschodnim wybrzeżu leży Lihue, największy ośrodek miejski. Na jego obrzeżach znajduje się najważniejszy port wyspy- NAWILIWILI .
Wycieczka fakultatywna NWK_03 (8 godz.  145 USD). 
Podczas tej prezentacji „Wyspy Ogrodu” odkryjemy dwie najbardziej zjawiskowe naturalne atrakcje wyspy Kauai – Kanion Waimea oraz otuloną bujnymi krajobrazami rzekę Wailua, łącznie ze słynną Fern Grotto. Z platformy widokowej zobaczymy panoramiczny widok na Waimea Canyon z jego paletą tęczowych barw utworzonych przez czerwienie i brązy odsłoniętej skały wulkanicznej mieszające się z błękitem i zielenią bujnej tropikalnej roślinności. Ten wspaniały wąwóz ma 16 km długości, 1,6 km szerokości i głębokość na 900 m. Przeniesiemy się na pokład łodzi rzecznej aby udać się w rejs w górę spokojnej rzeki Wailua, i w otoczeniu dżungli dotrzeć do jaskini Fern Grotto. Ta piękna jaskinia z lawy, obwieszona paprociami rosnącymi w dół, tworzy naturalny amfiteatr z doskonałą akustyką. W grocie, zgodnie z lokalnym zwyczajem, chór odśpiewa tradycyjną, hawajską pieśń weselną.

18.00

Wyjście w morze.

 

10 DZIEŃ - 14.10.2016 -  piątek

drzewa jurajskie w ogrodach Allerton ogrody Allerton

Nawiliwili – w. KAUAI – HAWAJE - USA
Wycieczka fakultatywna  (3 godz. -  …. USD). 
Przejedziemy do ogrodów Allerton, jednego z dwóch ogrodów tworzących  Narodowy Tropikalny Ogród Botaniczny.  Allerton Garden, położony przy ujściu strumienia Lawa’i do Pacyfiku, jest arcydziełem architektury krajobrazu. Chroni się tu zagrożone rośliny tropikalne oraz hoduje gatunki o dużym znaczeniu dla medycyny i gospodarki. Pospacerujemy po fachowo zaprojektowanych kolorowych przestrzeniach ogrodu i podziwiać będziemy kolekcję egzotycznych roślin, wysokie drzewa jurajskie, rzeźby i fontanny. 

wybrzeże Na Pali Coast Na Pali Coast 

14.00     Wyjście w morze.
              Rejs wzdłuż wybrzeża Na Pali Coast. 

 

 

11 DZIEŃ - 15.10.2016 -  sobota
07.00
09.00

Honolulu – w. OAHU – HAWAJE - USA
Zmustrowanie ze statku .

zatoka Hanauma gejzer Halona 
plaża Waimanalo na Oahu świątynia Byodo-In na Oahu 
Sunset Beach Oahu


Wycieczka objazdowa wokół wyspy OAHU (9 h – w cenie)
Podczas tej wycieczki zobaczymy najpiękniejsze miejsca wyspy Oahu. Zwiedzanie rozpoczniemy od wjazdu do wnętrza krateru Diamond Head. Następnie przejedziemy przez luksusową dzielnicę Honolulu - Kahala, gdzie znajdują się jedne z najdroższych posiadłości na terenie stanu Hawaje. Kolejnymi przystankami będą punkty widokowe: Zatoka Hanauma, Gejzer Halona oraz Makapu'u. Około południa czas na plażowanie w Waimanalo Beach Park oraz lokalny hawajski lunch pod gołym niebem. Kolejny punkt programu to wizyta w Dolinie Świątyń, gdzie znajduje się buddyjska świątynia Byodo - In. Przejedziemy na plantację aby degustować kawę Kona i orzeszki macadamia. Przejeżdżając malowniczą okolicą wzdłuż północnego wybrzeża, zatrzymamy się na zdjęcia przy słynnej plaży Sunset Beach oraz w Turtle Bay -Zatoce Żółwi. Ostatnim punktem wycieczki będzie wizyta na plantacji ananasów firmy Dole.
18.00      Zakwaterowanie w hotelu. 
               Nocleg.

 

12 DZIEŃ - 16.10.2016   niedziela

plaża Waikiki w Honolulu

Śniadanie w hotelu.
Czas wolny na indywidualny spacer lub wypoczynek na plaży Waikiki.
Nocleg.

 

13 DZIEŃ - 17.10.2016 -  poniedziałek 

tancerka Hawajska polizezyjskie show w Centrum Kultury Polinezji nocna rewia "Oddech Ha" w Centrum Kultury Polinezji

Śniadanie w hotelu.
12.30     Wycieczka fakultatywna do Centrum Kultury Polinezji (10 h – 136 USD, przy grupie min. 20 osób), która pozwoli nam poznać kultury archipelagów trójkąta polinezyjskiego. Przejedziemy do miasteczka Laie na północy wyspy, w którym znajduje się Centrum Kultury Polinezji. Pierwszym punktem programu jest rewia na wodzie, podczas której prezentują się poszczególne archipelagi wysp rejonu Polinezji. Następnie wizyty w narodowych wioskach skansenów Samoa, Nowej Zelandii, Fidżi, Tonga, Hawajów, Markizów oraz Tahiti. Około godziny 17:00 rejs canoe na hawajską ucztę Luau, gdzie będzie można zasmakować miejscowego specjału - wieprzowiny Kalua. Po kolacji, nocna rewia w teatrze Pacific "Oddech Ha"- która jest największym show w całym rejonie Pacyfiku.

22.30

Powrót do hotelu.
Nocleg.

 

14 DZIEŃ - 18.10.2016 wtorek
 

Śniadanie.
Czas wolny na indywidualny spacer po mieście lub wypoczynek na plaży Waikiki.

18.00

Wykwaterowanie z hotelu.
Transfer na lotnisko.
Odprawa celna i paszportowa.

22.05

Odlot do Vancouver (czas lotu: 5 h 40’).

 

15 DZIEŃ - 19.10.2016 –  środa

06.45
Fort Langley wodospad Bridal Veil Falls 
jezioro Harrison

Przylot do Vancouver – KANADA
Wycieczka w górę rzeki Fraser (8 godz. – w cenie). Przejedziemy do Fort Langley, zbudowanego w 1827 r. dla Kompanii Zatoki Hudsona. Swój rozwój zawdzięcza handlowi futrami, osadnictwu rolniczemu na tych terenach oraz odkryciu złota wzdłuż rzek Fraser i Thompson. Gorączka złota oraz deklaracja 49. równoleżnika wyznaczającego granicę z USA przyczyniły się do powstania w 1857 r. Koronnej Kolonii. Status tej kolonii podpisano w Fort Langley i w ten sposób osada stała się miejscem narodzin Kolumbii Brytyjskiej. W roku 1923 rząd Kanady zaliczył Fort Langley do miejsc o wyjątkowym znaczeniu historycznym dla kraju. Następnie przejedziemy do Bridal Veil Falls Provincial Park, gdzie strumienie wody jak welon spływają po skałach z wysokości 60 m. Kolejnym odwiedzanym przez nas miejscem będzie polodowcowe jezioro Harrison Lake oddalone ok. 120 km na wschód od Vancouver.  To olbrzymie jezioro (pow. 218 km2) zasilane jest wodami z lodowców pasma Gór Nadbrzeżnych i rzeki Lillooet. Nazywane jest również słodkowodnym fiordem. Wycieczkę zakończy degustacja win.

 15.00

 Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta.
 Czas wolny.
 Nocleg.

 

16 DZIEŃ - 20.10.2016  - czwartek11.30

Śniadanie w hotelu.
Czas wolny.
Wykwaterowanie z hotelu.
Transfer na lotnisko.
Odprawa celna i paszportowa.

15.45

Odlot do Amsterdamu (czas lotu: 9 h 25’).
Posiłki na pokładzie samolotu.

 

17 DZIEŃ - 21.10.2016 - piątek

10.10

Przylot do Amsterdamu.

14.30

Odlot do Warszawy (czas lotu: 1 h 55’).

16.25

Przylot do Warszawy.

 

Zakończenie imprezy.

ZAPRASZAMY


UWAGA:


Program i cena wycieczek fakultatywnych może ulec zmianie (zgodnie z aktualizacją linii NCL - ostatnia z dnia 19.02.2016

Oferta z dnia 10.03.2016 (korekta przelotów 07.04.2016)

Powrót <

> Strona Główna

 Wersja do druku